Реал Мадрид - Реал Сосиедад

Реал Мадрид едва се спаси от загуба – ВИДЕО

Реал Мадрид с много усилия се добра до 1:1 срещу Реал Сосиедад в последната среща от 25-я кръг на Ла Лига. Двубоят се игра на помощния стадион „Алфредо ди Стефано“ в Мадрид.

Домакините доминираха и имаха няколко отлични шанса в началото, но не стигнаха до гол. Мариано и Варан удариха греди, а Асенсио и Модрич изпуснаха добри положения.

След почивката обаче ролите се размениха и баските започнаха да атакуват по-опасно. Начо Монреал не наказа грешка на Куртоа, но пък после асистира за 0:1. Той центрира, а Кристиан Порту вкара с глава в 55-ата минута.

Реал Мадрид натисна и Каземиро пропусна да изравни. Все пак 20-годишното крило на Белия балет Винисиус Жуниор направи 1:1 минута преди края. Така той отпразнува своя мач номер 100 за клуба с 12-я си гол. Иначе Винисиус влезе като резерва в 61-ата минута.

Равенството сложи край на серията на Реал Мадрид от пет поредни победи. С 53 точки тимът на Зинедин Зидан вече е трети в класирането. Лидер е Атлетико Мадрид с 58 точки, Барселона също има 53 и по-добра голова разлика. Реал Сосиедад с 42 точки е на пета позиция.