Реал Мадрид - Гранада

Реал се изравни с Атлетико на върха – ВИДЕО

Реал Мадрид не допусна изненада у дома срещу Гранада. Белия балет победи с 2:0 в 15-я кръг на испанската Ла Лига. Успехът беше пети пореден за тима на Зинедин Зидан. Така Кралския клуб се изравни с Атлетико Мадрид на върха на класирането. Дюшекчиите обаче са изиграли два мача по-малко.

Гранада имаше първия шанс да вкара гол, но Пуертас не уцели вратата. После и Карим Бензема пропусна, а първото полувреме завърши 0:0. Родриго пък получи травма и беше сменен принудително.

Каземиро даде преднина на Реал в 57-та минута. Това е четвърти гол за него през сезона и трети в последните шест мача. В добавеното време Карим Бензема отбеляза дежурното си попадение за Белия балет. Това е осми гол за него през сезона в Ла Лига.