Реал Мадрид - Атлетик Билбао, Бензема

Реал се измъчи с Атлетик Билбао – ВИДЕО

Реал Мадрид стигна до домакински успех над Атлетик Билбао с 3:1 в 13-ия кръг на Ла Лига. Така Кралския клуб се изравни по точки с лидерите Реал Сосиедад и Атлетико Мадрид. И трите тима имат по 26 точки, но Атлетико е с два мача по-малко. Успехът е четвърти поред за тима на Зинедин Зидан във всички турнири.

Срещата изглеждаше предопределена след бързите два жълти картона на Раул Гарсия. Той беше изгонен още в 13-ата минута. Това е вторият най-бърз червен картон в историята на тима. Атлетик обаче игра храбро и създаде огромни затруднения на Реал.

Тони Кроос откри резултата в продължението на първата част, но Андер Капа изравни малко след почивката. Въпреки численото си преимущество Белия балет се добра до нов гол едва в 74-та минута. Тогава точен беше дежурният голмайстор Карим Бензема. Отново французинът в добавеното време вкара за 3:1. Второто му попадение дойде секунди, след като Куртоа спаси тима си от ново изравняване. Белгиецът извади удар на Микел Весга.

Бензема пък има вече 13 гола в кариерата си срещу Атлетик. Няма друг тим, на който той да е вкарвал толкова много.