Аталанта - Реал Мадрид

Реал се измъчи с 10 от Аталанта, Сити победи Гладбах

Реал Мадрид игра 70 минути с човек повече срещу Аталанта, но с много мъка стигна до успех с 1:0. Попадението в осминафинала от Шампионската лига вкара Ферлан Менди в 86-ата минута. Това беше първият му гол за клуба в турнира.

Ремо Фройлер беше изгонен още в 17-ата минута,  якслед като фаулира Менди в чиста голова ситуация. Домакините от Аталанта се бранеха организирано, но не успяха да издържат до края. Бергамаските завършиха без точен удар и ще трябва да наваксват в реванша на 16 март. Любопитно е, че нерадзурите още нямат домакински успех в Шампионската лига този сезон.

Реал беше без няколко ключови фигури. Поради различни причини отсъстваха Серхио Рамос, Карим Бензема, Еден Азар и Дани Карвахал. Това оказа сериозно влияние и тимът на Зинедин Зидан не беше на ниво.

Сити спечели лесно срещу Гладбах

В другия мач снощи Манчестър Сити победи Борусия Мьонхенгладбах с 2:0. Двубоят се игра в Будапеща. Бернардо Силва вкара за 0:1 след половин час игра, в 65-ата минута Габриел Жезус покачи на 0:2. Успехът е 19-и поред за Сити във всички турнири.

Гладбах участваше на тази фаза за първи път от 43 години и имаше само едно положение за гол – в добавеното време.

За тима на Пеп Гуардола в игра се завърна Серхио Агуеро. Той пропусна последните 14 срещи заради травма.