Реал Мадрид - Жирона
Снимка: twitter.com/realmadriden

Реал сбърка срещу Жирона, Кроос – изгонен за сефте

Реал Мадрид изненадващо се подхлъзна в домакинството си на Жирона в 12-тия кръг в Ла Лига. Белия балет стигна само до 1:1 срещу аутсайдера. Ремито идва само дни след първото поражение на Кралския клуб за сезона.

През първото полувреме и двата отбора удариха по една греда. Реал имаше сериозни трудности и трябваше да чака до 70-ата минута, за да вкара гол. Направи го Винисиус Жуниор след пас на Федерико Валверде. Само девет минути по-късно Жирона получи дузпа за игра с ръка на Марко Асенсио. Ветеранът Кристиан Стуани изравни с добро изпълнение от бялата точка. Това беше неговото първо докосване до топката след влизането му в игра от резервната скамейка. 36-годишният Стуани стана най-възрастният играч, вкарал на Реал на „Сантяго Бернабеу“ в Ла Лига от 1960 г. насам.

В последната минута на редовното време Родриго вкара за 2:1. Голът обаче беше отменен заради нарушение срещу вратаря Пауло Гасанига. В добавеното време пък Тони Кроос получи втори жълт картон и съответно – червен. Това е първо изгонване в 15-годишната кариера на халфа.

Грешката е втора за Реал от началото на сезона в Ла Лига. Предишната стъпка накриво беше реми с Осасуна, отново на „Сантяго Бернабеу“. Белия балет води в класирането с 32 точки – една повече от Барселона. Жирона пък мръдна от предпоследното място и вече е 16-и с 10 точки.