Хетафе - Реал Мадрид

Реал сбърка, Атлетико вкара пет – ВИДЕО

Тибо Куртоа донесе точка на Реал Мадрид в дербито с Хетафе. Вратарят спаси всичко каквото можеше, за да помогне на тима си да направи 0:0.

Белия балет беше без доста важни футболисти и отправи едва два точни удара. Треньорът на Реал Зинедин Зидан разполагаше с 12 здрави играчи от първия тим. А двама от тях – Тони Кроос и Карим Бензема – бяха на пейката.

Куртоа спаси шут на Оливейра. После Мариано прати топката във вратата на Хетафе, но беше отсъдена засада. Куртоа все пак беше преодолян веднъж, но ударът на Хайме Мата се отби от гредата.

Реал обаче вече изостава на три точки от Атлетико Мадрид. Лидерът в Ла Лига отнесе закъсалия Ейбар с 5:0. Баските издържаха до края на първата част, когато Анхел Кореа вкара за 1:0. Само две минути по-късно отново той покачи на 2:0. Това бяха първите му попадения от февруари насам.

В началото на второто полувреме Яник Караско се разписа за 3:0. Той вкара гол във втори пореден мач на дюшекчиите. После Караско и Кореа асистираха по веднъж на Йоренте за крайното 5:0. Йоренте вече има 11 попадения този сезон. Атлетико продължава да е без контузените Луис Суарес и Жоао Феликс.

Атлетико има 70 точки, Реал – 67. Барселона е трети с 65 точки, но и мач по-малко.