Гранада - Реал Мадрид

Реал разби Гранада и продължи преследването – ВИДЕО

Реал Мадрид надигра убедително Гранада като гост с 4:1 в 36-ия кръг на Ла Лига. Така Кралския клуб продължи борбата за титлата. Белия балет изостава с две точки от лидера Атлетико Мадрид, а до края има два кръга. Освен това тимът на Зинедин Зидан има предимство в преките двубои с дюшекчиите, което означава, че при равни точки, ще е шампион.

Реал поведе с два гола още до почивката след голове на Лука Модрич и Родриго. И двете асистенции бяха дело на играчи, родени през този век. За първото попадение подаде Мигел Гутиерес в първия си мач като титуляр. За второто – Марвин Парк

След паузата ветеранът Хорхе Молина намали дефицита на домакините – 1:2. Той се разписа в 71-ата минута, но само пет по-късно всичко беше свършило. Алваро Одриосола и Карим Бензема вкараха набързо за 1:4. Одриосола се разписа след асистенция на Азар, Бензема – след грешка на вратаря.

В следващия кръг Реал гостува на Атлетик Билбао, а Атлетико Мадрид – на Осасуна.