Реал преодоля лошия старт и направи обрат, малък шанс за Наполи на реванша (СНИМКИ)

Реал (Мадрид) спечели с 3:1 първия осминафинален сблъсък от Шампионската лига срещу Наполи. Гостите поведоха с гол на Лоренцо Инсинье в 8-ата минута, но в 19-ата минута Бензема изравни. През второто полувреме Тони Кроос (49) и Касемиро (54) осъществиха пълния обрат.

Преди началния сигнал двата отбора отдадоха почит на бившия президент на Реал (Мадрид) Луис – Гомес Монтехано.

epa05795709 Players of Real Madrid (L) and Napoli observe a minute's silence in memory of Luis Gomez-Montejano, late Real Madrid President, before the UEFA Champions League round of 16 first leg soccer match between Real Madrid and SSC Napoli at Santiago Bernabeu stadium in Madrid, Spain, 15 February 2017. EPA/JUANJO MARTIN

Реал стартира агресивно и след само 20 секунди можеше да открие резултата. Кристиано Роналдо върна за Бензема, но ударът на французина попадна в ръцете на Хосе Рейна.

Наполи реагира мигновено и още в първата си по-опасна атака стигна до откриване на резултата. В 8-ата минута Лоренцо Инсиние получи в центъра на терена, видя, че Кейлор Навас е излязъл неразчетено и с техничен удар прати топката във вратата за 0:1

Real Madrid vs SSC Napoli

Испанците  бяха изненадани и веднага засилиха натиска. Карим Бензема пропусна две  възможности дап се разпише с глава, но в 18-ата минута резултатът бе изравнен. Французинът бе намерен с точно центриране от Даниел Карвахал и с глава простреля вратата на съперника за 1:1.

В началото на второто полувреме Реал  наложи волята си. В 49-ата минута Роналдо напредна до аутлинията и върна назад за Тони Кроос, който с точен и отмерен удар по земя бе точен за 2:1.

След това Марсело отправи опасен изстрел над вратата, а в 54-ата минута домакините стигнаха и до нов гол. Каземиро реши да стреля от воле пред наказателното поле и не даде никакъв шанс на Рейна за 3:1.

epa05795757 Real Madrid's Portuguese striker Cristiano Ronaldo (L) vies for the ball with Napoli's French defender Kalidou Koulibaly during the UEFA Champions League round of 16 first leg soccer match between Real Madrid and SSC Napoli at Santiago Bernabeu stadium in Madrid, Spain, 15 February 2017. EPA/JUANJO MARTIN
В 80-ата минута гол на Наполи бе отменен заради засада. След това  Реал пропусна нови две възможности да увеличи. В 83-ата минута Модрич стреля силно, но неточно, а минута по-късно Марсело бе изведен на скорост , но ударът му не се получи.

В крайна сметка мачът завърши без повече попадения и Реал взе отлична преднина преди равенша на „Сан Паоло“ на 7 март. Италианците пък ще имат тежка задача да обърнат нещата у дома, но голът на чужд терен все пак им дава някаква надежда да успеят.