Реал Мадрид - Севиля
Снимка: twitter.com/realmadriden

Реал Мадрид победи Севиля с два късни гола

Реал Мадрид записа четвърта поредна победа в Ла Лига – 3:1 над Севиля. Тимът на Карло Анчелоти обаче се нуждаеше от два късни гола за успеха. Успехът е десети в 11 кръга от началото на сезона.

Лука Модрич откри за шампионите още в петата минута. Севиля изравни в началото на втората част чрез Ерик Ламела. После обаче дойдоха два бързи гола в 79-ата и 81-ата минута. Разписаха се Лукас Васкес и Федерико Валверде. Атаката за втория гол започна от резервата Марко Асенсио. Той се беше появил в игра секунди по-рано като част от тройна смяна на Анчелоти.

Реал Мадрид е лидер в Ла Лига с 31 точки – шест повече от Барселона. Каталунците обаче са с мач по-малко – домакинство на шестия Атлетик Билбао. Севиля е 14-и в класирането, само на две точки над зоната на изпадащите. Загубата обаче е първа за новия треньор на андалусийци Хорхе Сампаоли.

Преди мача на „Сантяго Бернабеу“ Карим Бензема показа „Златната топка“. Французинът пропусна мача заради мускулна травма.