Реал победи Рома в последния мач за двата тима в Щатите

Реал Мадрид победи Рома с 2:1 в двубой от Интернешъл Чемпиънс Къп. Мачът се игра на „МетЛайф Стейдиъм“ в Ийст Ръдърфорд, Ню Джърси.

Кралския клуб поведе в резултата още във втората минута с гол на Марко Асенсио. Той бе изведен по великолепен начин от Гарет Бейл.

Гарет Бейл пак блести за Реал

Уелсецът вкара втория гол за Белия балет 13 минути по-късно, като записа пореден силен мач след трансфера на Кристиано Роналдо. „Вкарваме голове и печелим мачовете си. Значи се справяме добре. Ясно е обаче, че има още неща, които трябва да подобрим“, скромно заяви уелсецът след двубоя.

Реал - Рома
Гарет Бейл беше в центъра на вниманието след мача в Щатите
Лопетеги: Няма полза от сравнения Бейл – Роналдо

„Бейл е отличен играч, той не трябва да наследява никого. Не ми харесва да се говори за сравнения между него и Кристиано Роналдо. Разбирам футбола по друг начин – той дава най-доброто за Реал, а Реал – за него. Гарет играе чудесно и съм убеден, че ще проведе отличен сезон“, заяви Лопетеги.

Много промени заради мача с Атлетико

Реал доминираше през по-голямата част от двубоя. Треньорът Юлен Лопетеги обаче направи доста промени заради мача с Атлетико Мадрид за Суперкупата на Европа и Рома се възползва. Вълците намалиха изоставането си с точен изстрел на Кевин Стротман в 83-ата минута.

Реал записа втора победа в турнира, след тази над Ювентус (3:1). Испанският гранд има и една загуба – Манчестър Юнайтед (1:2). Рома приключи участието си с второ поражение. Досега италианците имаха победа над Барселона с 4:2 и загуба от Тотнъм с 1:4.