Реал Мадрид - Ейбар

Реал победи в мач № 200 на Зидан – ВИДЕО

Реал Мадрид победи Ейбар с 3:1 в двубой 28-и кръг на Ла Лига. Срещата се игра на тренировъчния терен „Алфредо ди Стефано“. Това беше първи официален двубой, игран от Белия балет там. И мач номер 200 за Зинедин Зидан начело. Така той стана третият треньор на Кралския клуб, стигнал тази кота. Повече от него имат само Мигел Муньос (605) и Висенте дел Боске (246).

Домакините решиха спора още през първото полувреме. Тони Кроос откри резултата още в 4-ата минута. После Серхио Рамос удвои преднината в 30-ата, а Марсело в 37-ата покачи на 3:0. Асистенцията за втория гол беше на Еден Азар, който записа първи мач от февруари насам.

През второто полувреме обаче Реал спря да играе. В 60-ата минута Педро Бигас върна един гол за Ейбар. Статистиката сочи, играчите на Зидан отправиха само шест удара към вратата – това е негативен рекорд за настоящия сезон.

С успеха Реал отново се върна на само две точки зад лидера Барселона.