Кадис - Реал Мадрид

Реал победи Кадис и излезе първи – ВИДЕО

Реал Мадрид записа лесна победа с 3:0 срещу Кадис като гост в двубой от 31-ия кръг на Ла Лига. Така тимът на Зинедин Зидан поведе в класирането. Белия балет има 70 точки, колкото и Атлетико Мадрид, но дюшекчиите са с мач по-малко.

Преди началото на двубоя пред стадиона имаше протести срещу проекта за Суперлига. Самите играчи на Кадис също излязоха с протестни екипи. Вътре в стадиона обаче срещата беше оспорвана само до първия гол в полза на Кралския клуб. Той падна след половин час, когато Карим Бензема се разписа от дузпа. Три минути по-късно той асистира на Алваро Одриосола за 0:2. Този голов пас е 88-и в кариерата на Бензема, с което той изпревари Кристиано Роналдо по брой асистенции за Реал.

Французинът вкара втория си гол в срещата в 40-ата минута. Така Бензема има вече 21 попадения през сезона.

След почивката домакините опитаха, но така и не стигнаха до попадение.