Барселона - Реал Мадрид
Снимка: twitter.com/realmadriden

Реал победи Барселона в Ел Класико

Реал Мадрид победи Барселона с 2:1 в Ел Класико и излезе първи в класирането в Испания. Победата е четвърта поред за Кралския клуб в дербито. Подобно нещо се случава за първи път след 1965 г. Роналд Куман пък стана едва вторият треньор, загубил първите си три дербита. Реал постигна общо 99-а победа в 247 двубоя между двата отбора. Барселона има 96 успеха.

Това беше първото Ел Класико без Серхио Рамос и Лионел Меси от 2004-а насам. Но пък на трибуните на „Камп Ноу“ имаше почти 90 000 зрители – рекорд за Испания от началото на пандемията.

Реал игра много ефективно и с много малко грешки. Дейвид Алаба откри резултата в 32-ата минута след отлична контраатака. Именно Алаба я започна, след като отне топката от Депай пред собственото си наказателно поле. Той комбинира с Родриго и спринтира до другото наказателно поле, за да вкара първия си гол за Белия балет. Каталунците завършиха първото полувреме без точен удар.

Барселона започна по-силно втората част, но не успя да изравни. В добавеното време Лукас Васкес направи 0:2 след поредна контраатака. След това за Барса се разписа Серхио Агуеро. Той влезе като резерва и вкара гол в първото си Ел Класико.