Реал Мадрид - Барселона

Реал победи Барса в дъжда и излезе първи

Реал Мадрид победи Барселона с 2:1 в Ел Класико и излезе първи в класирането на Ла Лига. Кралския клуб има 66 точки, колкото и Атлетико Мадрид, който е с мач по-малко. Барселона е трети с 65 точки.

Дербито започна по великолепен начин за Реал – с гол още в 13-ата минута. Разписа се Карим Бензема, който засече с пета подаване на Васкес. Това е негов 25-и гол през сезона и девети в последните седем срещи в Ла Лига.

Още в 28-ата минута Белия балет дублира аванса си. Тони Кроос изпълни пряк свободен удар, топката се отби в стената и влетя в мрежата за 2:0. Барселона натискаше, но столичани направиха няколко великолепни контри чрез неудържимия Винисиус.

Второто полувреме се игра под истински порой, но това не намали качеството на футбола. Барселона върна един гол след час игра чрез Оскар Мингеса. После каталунците имаха на два пъти претенции за дузпа, но не получиха.

Каземиро беше изгонен в последната минута, а в добавеното време Барселона удари греда. Направи го резервата Илаикс Мориба. Каталунците обаче така и не успяха да изравнят. Така Реал записа трета поредна победа над Барса. Това не се беше случвало от 1978-а година. Освен това Кралския клуб сложи край на серията на каталунците от 9 поредни победи като гост.