Реал Мадрид - Атлетико Мадрид

Реал победи Атлетико в дербито на Мадрид

Шампионът Реал победи лидера в Ла Лига Атлетико в дербито на Мадрид. Така разликата между двата тима в класирането се сведе до три точки. Белия балет има 23 точки, дюшекчиите имат 26. Загубата е първа за тима на Диего Симеоне от началото на сезона и първа от 0:1 срещу Кралския клуб на 1 февруари. Освен това Атлетико беше в серия от седем поредни победи. Реал пък продължава без загубав мадридско дерби вече четвърта година.

Домакините поведоха още в 15-ата минута. Тогава Тони Кроос центрира от корнер и Каземиро вкара за 1:0. В средата на второто полувреме Кралския клуб увеличи аванса си на 2:0. Дани Карвахал стреля от далечна дистанция, топката се отби в гредата и от гърба на вратаря Ян Облак и влезе в мрежата. Това беше едва четвъртият гол, допуснат от дюшекчиите от началото на сезона.

Атлетико имаше своите шансове да вкара. Най-близо до това беше Лемар в 55-ата минута. Неговият удар мина на сантиметри от гредата. Единственият точен удар за гостите беше в заключителните минути. Куртоа обаче изби шута на Саул Нигуес.