Реал Мадрид - Леванте, Еден Азар

Реал изстрада победа в дебюта на Азар – ВИДЕО

Реал Мадрид записа първа домакинска победа през сезона в Ла Лига. Кралския клуб се наложи над Леванте с 3:2 в четвъртия кръг на шампионата. На стадион „Сантяго Бернабеу“ своя официален дебют направи новото попълнение Еден Азар. Белгиецът се появи в игра след почивката.

Въпреки сериозните проблеми с контузени, тимът на Зинедин Зидан започна силно двубоя и дръпна с два гола до 31-та минута. И двата гола бяха дело на Карим Бензема. Асистенциите – на Дани Карвахал и Хамес Родригес. Лукас Васкес пък удари греда. Малко преди почивката Каземиро покачи на 3:0 след пас на Винисиус. Това сякаш реши изхода от срещата.

Леванте накара Реал да трепери

Гостите обаче не се отказаха и върнаха един гол в 49-та минута чрез Борха Майорал. В 75-та минута Гонсало Мелеро вкара за 3:2. Това бяха два от общо трите точни удара на гостите. Леванте натисна и накара домакините да треперят до края, но все пак до изненада не се стигна. Заслуга за това имаше и Тибо Куртоа, спасил удар на Рубен Васо в добавеното време. Ако не го бе направил Белия балет щеше да пропилее три гола преднина за първи път от 1946-а година насам.

Какво направи Азар

Азар влезе в игра в 60-та минута на мястото на Каземиро и записа първите си минути с белия екип. Той се включи доста активно – първо създаде положение за Винисиус, а после стреля в ръцете на Аитор. Далеч от най-добрата си физическа форма обаче той се позагуби в последните минути. Все пак белгиецът успя да запише 29 докосвания до топката, 100% точни подавания и два удара. Освен това той бе фаулиран три пъти.

След този успех Реал се изкачи до второ място в класирането с осем точки. Леванте е на пета позиция с актив от шест точки.

По-късно днес лидерът Атлетико Мадрид гостува на Реал Сосиедад. Вечерта на „Ноу Камп“ играят Барселона и Валенсия.