Реал Мадрид - Реал Сосиедад
Снимка: twitter.com/realmadriden

Реал Мадрид записа пета поредна победа

Реал Мадрид продължи със стопроцентова успеваемост в Ла Лига. Белия балет победи с 2:1 Реал Сосиедад и се върна на върха на класирането. Кралския клуб има 15 точки от пет кръга, две повече от шампиона Барселона.

Баските откриха още в петата минута чрез Андер Беренечеа. Нападателят стреля, Кепа Арисабалага спаси, но не успя да реагира при добавката.

Реал Мадрид обърна нещата в началото на второто полувреме. Валвердер изравни в 46-ата минута, Хоселу вкара за 2:1 след час игра. И двете асистенции бяха на Торес. Така Реал Сосиедад допусна първа загуба от 46 мача насам, след като води на почивката. Поражението е и първо за баските през сезона.

Джъд Белингам, който неизменно вкарваше във всеки мач досега, този път не успя да се разпише. Той имаше една възможност в добавеното време, когато засече центриране на Брахим Диас. Вратарят Алекс Рамиро обаче спаси.