Реал пак падна и постави нежелан рекорд – ВИДЕО

Реал Мадрид претърпя изненадваща загуба от Леванте с 1:2 на „Сантяго Бернабеу“ в двубой от деветия кръг в Испания. Така Кралския клуб записа пети пореден мач без победа, като падна в четири от тях.

Хосе Моралес даде преднина на гостите в 6-ата минута, а в 13-ата Рохер Марти вкара от дузпа за 0:2. И двете попадения дойдоха след грешки на Варан. Първо той пропусна дългото подаване към Моралес, а след това игра с ръка в наказателното поле. Първоначално реферът отсъди пряк свободен удар, но след намесата на ВАР-системата даде дузпа. Домакините си мислеха, че са върнали един гол чрез Асенсио, но попадението бе отменено заради засада.

Реал - Леванте
Топката е за втори път в мрежата на Куртоа

Тоталния натиск на Реал, подкрепен от влизането в игра на Бейл и Бензема, все пак доведе до гол, дело на Марсело в 72-ата мин. Така той сложи край на черна серия от 481 минути без попадение, най-лошата в цялата история на испанския гранд. В края още едно попадение на тима на Юлен Лопетеги бе отменено, отново заради засада. Този път Мариано бе зад гърба на зашитниците. Освен това столичани удариха греда, а и Ойер Оласабал направи чудеса на вратата на Леванте.

Лопетеги: По-окуражен съм от всякога

„Последното нещо, за което си мисля, е за това дали ще бъда уволнен. По-окуражен съм от всякога, защото отборът остави сърцето и душата си на терена. Резултати ще дойдат“, обясни треньорът. Преди издънката срещу Леванте тимът му не спечели срещу Севиля (0:3), Атлетико (0:0), ЦСКА Москва (0:1) и Алавес (0:1).

Реал няма успех над Леванте вече три мача

През миналия сезон Леванте измъкна две равенства от Белия балет – 1:1 на „Бернабеу“ и 2:2 във Валенсия. Това бе едва четвърта победа за скромния тим над колоса от Мадрид и първа от седем години насам. Успехът обаче е втори на „Бернабеу“ – първият бе с 1:0 през 2007-а година с гола на Салва Байеста.