Реал падна отново, Лопетеги остава спокоен – ВИДЕО

Треньорът на Реал Мадрид Юлен Лопетеги заяви, че не се притеснява за поста си, въпреки че отборът записа поредната си издънка вчера. Кралския клуб падна с 0:1 от Алавес. Това бе четвърти пореден мач за тима без отбелязан гол (шест часа и 49 минути) и трети без победа в Примера.

Алавес - Реал Мадрид

Историческа победа за Алавес

Баските стигнаха до изненадващ успех на „Мендисороса“ благодарение на гол с глава на резервата Ману Гарсия в добавеното време. Белия балет остава с 14 точки след осем кръга и е втори в класирането. Алавес е трети със същия актив. Барселона също има 14 точки, но и мач по-малко. Успехът бе първи за синьо-белите над Реал от 1931-а година насам. Вратарят Фернандо Пачеко спаси удари на Бензема и Себайос, но в отсъствието на Иско столичани трудно създаваха положения.

Алавес - Реал Мадрид, Лопетеги
Треньорът на Алавес Абелардо празнува историческатъа победа
Лопетеги: Не се притеснявам за поста си

„Не се притеснявам за поста си, не трябва да мисля за това. Все още е октомври, трябва да останем спокойни независимо от трудната ситуация. Феновете трябва да знаят, че играчите работиха изключително здраво в последните три месеца и ще започнат отново да побеждават. Просто трябва пак да бележим голове. И ще го направим“, коментира Лопетеги.