Реал Мадрид отново е на върха на света

Реал Мадрид - Ал Аин

Реал Мадрид отново стана световен клубен шампион. Кралския клуб нямаше проблеми на финала срещу Ал Аин и с лекота спечели с 4:1. Това е трети пореден трофей от турнира за Белия балет. И рекорден четвърти в историята на колоса от Мадрид.

Разликата в класите бе очевидна и европейският тим можеше да вкара много повече. За играчите на Ал Аин пък ще остане приказката от достигането до финала и това, че вкараха гол на европейския шампион.

Лука Модрич откри резултата още в 14-ата минута. При това малко след като Ал Аин изпусна отличен шанс. Хърватинът получи топката от Бензема и с хубав шут от 23 метра я прати в мрежата.

Реал натискаше и притискаше своя съперник и съзадаваше положение след положение. Но не стигна до по-сериозен аванс, като Бейл, Бензема и Марсело пропуснаха отлични положения.

Реал продължава да доминира и вкарва

След почивката ситуацията не се промени. С тази разлика, че Кралския клуб вкара още три гола. Първият дойде в 59-ата минута. Разписа се Йоренте след лошо изчистен корнер. Това бе дебютен гол за него в професионалния футбол.

В 75-а минута Куртоа спаси първия точен удар на Ал Аин, а четири по-късно Серхио Рамос направи 3:0. Той се разписа след корнер, изпълнен от Модрич.

В 86-а Цукаса Шиотани влезе в историята, като се разписа за Ал Аин. При това директно от пряк свободен удар. В добавеното време Надир си вкара автогол за крайното 4:1 след хубав пробив на Винисиус.