Реал Мадрид - Леганес

Реал Мадрид отнесе Леванте с 5:0 – ВИДЕО

Реал Мадрид надигра убедително у дома Леганес с 5:0 в двубой от 11-ия кръг на Ла Лига. Така Кралския клуб се завърна на втората позиция в таблицата, на точка от лидера Барселона. Барса във вторник също вкара пет гола, но на Валядолид.

Домакините започнаха отлично срещата и убиха интригата с две бързи попадения дело на Родриго и Тони Кроос в началото. Те се разписаха в седмата и осмата минута. И в двата случая асистенцията бе на Карим Бензема. В 24-та минута капитанът Серхио Рамос направи резултата 3:0 с попадение от дузпа. Това беше гол в 16-и последователен сезон за испанския национал с екипа на Кралския клуб. Първото изпълнение на Рамос бе спасено. Той обаче получи втори шанс, след като реферът реши, че вратарят Хуан Сориано е бил пред голлинията.

Йович вкара първия си гол за Реал Мадрид

След почивката мачът се доиграваше, но играчите на Зинедин Зидан отбелязаха нови два гола. Първо, Карим Бензема вкара за 4:0 в 69-та минута, като и той се разписа от дузпа. В заключителните минути Лука Йович оформи крайния резултат. Той вкара с глава след центриране на Дани Кавахал. Това бе първия му гол за Белия балет след идването през лятото от Айнтрахт Франкфурт.