Реал - Галатасарай

Реал отнесе Галатасарай, ПСЖ продължава напред

Реал Мадрид разгроми Галатасарай с 6:0, за да направи сериозна крачка към елиминациите на Шампионската лига. ПСЖ пък победи Брюж с 1:0, за да се класира напред. Френският първенец има 12 точки след 4 мача. Реал е със 7, Брюж има 2, Галатасарай – една. С поражението турският тим загуби шанс да стигне елиминациите.

Родриго и Бензема блестят за Реал

Кралският клуб нямаше никакви проблеми срещу Галатасарай. Още в седмата минута резултат бе 2:0 след двата бързи гола на Родриго. Той добави и трети в добавеното време. Преди това Карим Бензема се разписа на два пъти, а Серхио Рамос – веднъж.

Бензема вкара гол в 15-и пореден сезон в Шампионската лига. Първото му попадение бе след асистенция на Родриго. С гола си той изравни постижението на Лионел Меси.

Брюж изпусна дузпа в Париж

ПСЖ спечели без да блести особено. Единственият гол вкара Мауро Икарди в 21-ата минута. След почивката Тиаго Силва извърши нарушение в наказателното поле. Кейлор Навас обаче спаси дузпата, изпълнена от Мбайе Диане. ПСЖ ще спечели групата си, ако не загуби от Реал в следващия мач или ако победи Галатасарай в последния си двубой.