Реал Мадрид - Селтик
Снимка: twitter.com/ChampionsLeague

Реал отнесе Селтик след три дузпи, Лайпциг съсипа Шахтьор

Реал Мадрид спечели група F в Шампионска лига, след като разби Селтик с 5:1 на „Сантяго Бернабеу“. В другия мач от групата Лайпциг отнесе Шахтьор Донецк с 4:0. Така Кралския клуб събра 13 точки, с една повече от Лайпциг. Селтик остана последен с две точки, Шахтор отива в Лига Европа с шест точки.

Белият балет, който не спечели последните си два мача, не загуби много време, преди да поведе. Още в шестата минута Стефани Фрапар отсъди дузпа, а Лука Модрич я вкара за 1:0. В 20-ата минута Реал получи нова дузпа. Този път изпълни Родриго, който също не пропусна – 2:0. Стефани Фрапар продължи да дава наказателни удари и в 34-ата минута даде трети такъв – този път за Селтик. Тибо Куртоа обаче спаси удара на Йосип Юранович.

Реал стигна до трети гол в началото на втората част. Дани Карвахал пусна към Марко Асенсио, който преодоля вратаря за 3:0. Само десет минути по-късно вече беше 4:0. Федерико Валверде подаде към Винисиус, а бразилецът реализира с едно докосване. В 71-ата минута самият Валверде покачи на 5:0. Селтик все пак върна едно попадение в 84-ата минута чрез Жота. Португалецът вкара красиво директно от пряк свободен удар.

Лайпциг не даде шанс на Шахтьор Донецк в прекия мач за второто място. Попаденията за биковете отбелязаха Кристофър Нкунку, Андре Силва, Доминик Собослай и Дани Олмо. Нкунку вкара още в 10-ата минута след добавка. Пет минути след началото на второто полувреме Андре Силва удвои. В 62-ата минута Нкунку изведе Собослай сам срещу вратаря и унгарецът вкара за 0:3. Резервата Дани Олмо заби четвъртия гол в 68-ата минута с второто си докосване до топката.