Реал Мадрид обърна Валядолид с късмет – ВИДЕО

Реал Мадрид победи Валядолид с 4:1 като гост в двубой от 27-и кръг на Ла Лига. Кралския клуб игра безобразно през първото полувреме, но имаше огромен късмет.

Пропусната дузпа и два отменени гола във вратата на Реал

Домакините изпуснаха дузпа още в началото – Рубен Алкарас би изключително неточно. После пък арбитърът отмени два гола на Серхи Гуардиола. И в двата случая заради засада. В първия случай съдията използва ВАР системата, а във втория страничният съдия вдигна флага за засада. И в двата случая обаче засада имаше. Така Серхи Гуардиола все още остава без гол в Ла Лига.

Валядолид - Реал Мадрид
Съдията Хил Мансано имаше колосално количество работа

Все пак Ануар Тухами даде заслужена преднина на домакините в 29-ата минута. След само пет минути обаче Рафаел Варан от близко изравни.

Обратът в полза на столичани

В началото на второто полувреме Карим Бензема изведе Реал напред с гол от дузпа. Отново той направи 1:3 в 59-ата минута. После пък Серхи Гуадиола удари греда. В 80-ата халфът на Белия балет Каземиро получи втори жълт картон. Малко след това обаче Лука Модрич фиксира крайното 1:4.

Реал е трети в класирането с 51 точки, 12 по-малко от лидера Барселона. Валядолид е 17-и с 26 точки.