Реал Мадрид - Севиля
Снимка: twitter.com/realmadriden

Реал обърна Севиля с късен гол на Винисуис

Реал Мадрид успя да обърне Севиля с 2:1 в сблъсъка на върха в 15-ия кръг на Ла Лига. Гостите от Андалусия поведоха в началото, но не удържаха до края. Белия балет продължава да е на върха с 33 точки, Севиля остана с 28. Втори с точка повече е Атлетико Мадрид. 29 точки има и Реал Сосиедад, който падна с 0:1 от Еспаньол.

Попадението за Севиля падна в 12-ата минута. След центриране от корнер Рафа Мир беше оставен непокрит и вкара с глава за 0:1. Малко след това Карвахал сбърка и Мир отново се озова на отлична позиция. Алаба обаче изчисти удара му от голлинията, а след това Куртоа направи страхотно спасяване.

Кралския клуб изравни в 33-ата минута. Боно отклони топката в гредата след мощен удар на Едер Милитао, но Бензема я прати във вратата за 1:1.

През втората част Реал държеше инициативата, но изпусна няколко шанса да вкара втори гол. Той все пак дойде в 87-ата минута. Винисиус се справи със защитата на Севиля и с прецизен изстрел в горния десен ъгъл направи 2:1. В добавеното време Дилейни стреля с глава, но Куртоа се справи и изби.

Така тимът на Карло Анчелоти записа шеста поредна победа във всички турнири.