Елче - Реал Мадрид
Снимка: twitter.com/realmadriden

Реал обърна Елче за седем минути и с човек по-малко

Реал Мадрид се спаси от резил срещу Елче и се класира за четвъртфиналите за купата на Испания. Белия балет обърна своя съперник за седем минути и то с човек по-малко. При това драмата се разви в края на продълженията, след като редовното време завърши 0:0.

Треньорът на Кралския клуб Карло Анчелоти остави Куртоа и Бензема извън групата. Освен това пусна като титуляри Лунин, Марсело, Начо, Камавинга и Йович. Бейл също беше върнат в групата за мача, но остана резерва.

Аутсайдерът Елче започна много силно и можеше да поведе още в десетата минута. Карийо обаче пропусна на празна врата. Той имаше още един шанс да вкара гол преди почивката, но Лунин спаси. Реал пък нямаше нито една добра атака, а триото Винисуис, Йович и Родриго беше незабележимо.

През второто полувреме чисти положения за попадение нямаше. Най-доброто се откри пред резервата Каземиро, но вратарят Вернер спаси. Така редното време завърши 0:0.

Първото продължение започна със спасяване на Лунин и червен картон за Реал. Иско загуби топката, Моренте се измъкна и Марсело го фаулира. Тъй като беше последен в защитата, ветеранът беше изгонен. От последвалия свободен удар Верду вкара за 1:0.

Белия балет обаче се развихри, за да направи обрата. Първо Иско подложи крак на изстрел на Себайос и изравни – 1:1. Малко по-късно Азар беше изведен от Алаба, заобиколи Вернер и направи 1:2.