Реал Мадрид
Снимка: twitter.com/realmadriden

Реал наказа Шахтьор, Интер надви Шериф

Реал Мадрид отнесе Шахтьор Донецк с 5:0 в Шампионската лига. Белия балет се върна към победите след три поредни неуспешни мача.

Сергей Кривцов си вкара автогол за 0:1 в края на първото полувреме. След почивката Винисиус вкара два бързи гола за пет минути. Вторият беше особено красив, като той се справи с трима съперници преди да реализира. Бразилецът вече има 7 попадения в 9 мача във всички турнири. Това е и най-резултатният му сезон досега в кариерата.

Винисиус добави и асистенция за четвъртия гол, дело на Родриго. А до края остана време и за попадение на Карим Бензема.

В другия мач в групата Интер победи Шериф Тираспол с 3:1. Успехът е първи за нерадзурите в тазгодишното издание на турнира. Италианският шампион имаше тотално предимство над молдовския тим, но изпусна много положения за гол. Все пак Джеко направи 1:0 в 34-ата минута. Шериф обаче изравни в началото на второто полувреме чрез Тил. Видал направи 2:1 в 58-ата минута, а 10 по-късно Де Фрай сложи точка на спора.

В класирането води Шериф с 6 точки, толкова има и Реал. Интер е трети с 4 точки, Шахтьор има 1.

Аякс разби Борусия Дортмунд с 4:0

Аякс излече еднолично начело в Група C, след като разби Борусия Дортмунд с 4:0. Тимът от Амстердам вече е с 9 точки, Борусия остава с 6. Ройс си вкара автогол за 1:0 още в началото, а после Блинд покачи на 2:0. След паузата Дос Сантос и Алер оформиха разгрома.

В другия мач в тази група Спортинг Лисабон разби Бешикташ с 4:1 в Турция. Коатес изведе португалците напред в 15-ата минута, но Ларин изравни десетина по-късно. Отново Коатес и Сарабиа направиха 1:3 още до почивката. След нея Диаш Фернандеш се разписа за 1:4. Спортинг има три точки, Бешикташ е с 0.