Реал Мадрид - Осасуна

Реал се измъчи, но надви Осасуна – ВИДЕО

Реал Мадрид победи Осасуна 2:0 в двубой от 34-и кръг на Ла Лига. Така Белия балет продължи преследването на градския съперник Атлетико. Дюшекчиите имат 76 точки, Реал е със 74. Барселона и Севиля имат съответно 71 и 70, но те са играли и по мач по-малко. Барса играе днес с Валенсия, Севиля – срещу Атлетик Билбао в понеделник.

Тимът на Зинедин Зидан имаше затруднения и трябваше да чака до заключителните минути, за да вкара головете си. Едер Милитао откри резултата в 76-ата минута, а Каземиро вкара за 2:0 четири минути по-късно. Милитао се разписа, след като засече центриране от корнер на Иско. Това беше и първият точен удар за домакините след почивката. Каземиро пък се възползва от асистенция на Бензема. За Зидан обаче имаше и лоша новина – Рафаел Варан беше сменен заради травма.

Реал за последно загуби на 30 януари, след което записа 13 победи и 8 равенства. Еден Азар бе титуляр за Белия балет за първи път от четири месеца. Белгиецът имаше шанс да вкара гол, но Ерера изби. Осасуна дори успя да се разпише, но попадението на Чими Авила беше отменено заради засада.