Реал Мадрид - Атлетико

Реал надви Атлетико в дербито на Мадрид

Реал победи Атлетико с 1:0 в мадридското дерби от 26-и кръг на Ла Лига. Мачът се игра на „Сантяго Бернабеу“ пред 77 200 зрители. Тимът на Зинедин Зидан няма поражение вече в 21 срещи и спечели последните осем.

Автор на единствения гол стана Карим Бензема през второто полувреме. Френският нападател се разписа в 57-ата минута. Той засече центриране на Ферлан Менди и отблизо не остави шанс на Ян Облак. Това бе 13-и гол за Бензема през сезона. Повече от него има само Лионел Меси.

Тази победа позволи на Белия балет да се откъсне на шест точки пред Барселона, който в неделя посреща Леванте.

Атлетико остава на пето място в класирането с 36 точки, 13 по-малко от тези Реал. Дюшекчиите са без победа вече в пет срещи. Те имаха само един шанс – когато Анхел Кореа удари греда. Тимът на Диего Симеоне обаче отправи едва четири точни удара, всичките преди почивката.