Реал Мадрид вкара четири гола на Жирона – ВИДЕО

Реал Мадрид победи Жирона с 4:1 като гост в двубой от втория кръг на Примера дивисион. Белия балет трябваше да наваксва гол пасив и се оттегли на почивката при резултат 1:1. През втората част обаче футболистите на Юлен Лопетеги се развихриха. През миналия сезон столичани паднаха тук с 1:2.

Каталунците поведоха още в шестата минута чрез Борха Гарсия. В края на първата част Марко Асенсио бе фаулиран в наказателното поле от Марк Муниеса. Серхио Рамос пък реализира отсъдената дузпа за 1:1.

Два гола на Бензема за едно полувреме

След почивката тимът на Лопетеги получи право да изпълни втора дузпа. Отново Асенсио бе потърпевш, а нарушението бе извършено от Пере Понс. Този път би Бензема, но със същия резултат – гол за 1:2. Само седем минути по-късно – в 57-ата – Реал вече водеше с 3:1. Този път Иско изведе Бейл, а уелсецът технично прати топката в мрежата. 10 минути преди края Бейл асистира на Бензема, който оформи крайното 1:4.

Реал Мадрид
Гарет Бейл записа гол и асистенция

Това бе втора поредна победа за Реал Мадрид от старта на сезона. Преди седмица Кралския клуб надви Хетафе с 2:0.

В другите неделни срещи от кръга Севиля и Виляреал завършиха 0:0, а Еспаньол се наложи над Валенсия с 2:0.