Реал мадрид - Валенсия

Реал Мадрид не сбърка срещу Валенсия – ВИДЕО

Реал Мадрид излезе еднолично на второ място в класирането на Ла Лига, след като победи Валенсия с 2:0. Тимът на Зинедин Зидан надигра своя съперник и заслужено стигна до успеха.

Централният нападател на Кралския клуб Карим Бензема даде преднина на домакините още в 12-та минута. Той се възползва от хубав пас на Тони Кроос. Бензема вече има 17 гола този сезон, 12 от които в Ла Лига. Три минути преди почивката самият Кроос покачи на 2:0 след подаване на Лукас Васкес.

През второто полувреме Валенсия така и не успя да се върне в мача. Освен това гостите отправиха само един точен удар в целия двубой. Той беше дело на Макси Гомес, но не затрудни Куртоа.

По този начин Реал Мадрид излезе на второ място в класирането с 49 точки, три пред третия Барселона, който е изиграл мач по-малко. Лидер продължава да бъде Атлетико Мадрид с 54 точки, като тимът на Диего Симеоне е изиграл два мача по-малко от Белия балет.