Реал Мадрид - Интер

Реал Мадрид измъкна драматичен успех над Интер

Реал Мадрид надигра Интер с 3:2 във вълнуващ двубой от Шампионска лига. Победата беше първа за Кралския клуб в тазгодишното издание на турнира.

Тимът на Зинедин Зидан поведе чрез Карим Бензема в 25-та минута. Той се възползва от ужасен пас назад на бившия си съотборник Ашраф Хакими. Малко след това Серхио Рамос засече центриране на Кроос и с глава покачи на 2:0. Това беше гол номер 100 за него с екипа на Белия балет. 55 от тези попадения са с глава. Серхио Рамос стана 19-ият играч, стигнал кота 100 за Реал.

Нерадзурите обаче върнаха едно попадение до почивката чрез Лаутаро Мартинес. Той се възползва от отличен пас на Барела. После самият Барела удари греда. Иван Перишич възстанови паритета в 68-та минута. Малко по-късно Мартинес отправи опасен изстрел, минал близо до дясната греда на Тибо Куртоа.

Реал обаче поведе отново 10 минути преди края. Тогава се разписа резервата Родриго след пас на друга резерва – Винисиус. Тийнейджърът вече има пет попадения в Шампионската лига. Повече от него в историята на Белия балет преди 20-ата си годишнина има само легендата Раул.

След успеха Реал събра четири точки – колкото Шахтьор Донецк. Лидер в групата е Борусия Мьонхенгладбах с пет. По-рано тази вечер Гладбах отнесе Шахтьор с 6:0. Интер има само една точка и само една победа в последните си седем мача във всички турнири.