Реал Мадрид
Снимка: twitter.com/realmadriden

Реал Мадрид спечели Суперкупата на Европа

Реал Мадрид спечели Суперкупата на Европа след 2:0 над Айнтрахт Франкфурт. Това е пети трофей от специалния мач за Кралския клуб. Двубоят беше първи между съперниците след онзи от 1960 година. Тогава испанците спечелиха КЕШ след величестевено 7:3.

Головете вкараха Давид Алаба през първото полувреме и Карим Бензема след почивката. Френският нападател излезе добави още едно попадение в борбата си за „Златната топка“. С него той излезе на второ място сред голмайсторите в историята на Белия клуб с 324 гола, като изпревари Раул. Повече попадения има единствено Кристиано Роналдо – 450.

Айнтрахт също имаше своите моменти. Най-близо до гол за немския тим беше Даичи Камада – той беше изведен на отлична позиция при 0:0, но пропусна. След първия гол обаче носителят на трофея от Лига Европа беше далеч от истината.

Треньорът на Реал Мадрид Карло Анчелоти пусна като титуляри същите 11, които започнаха финала в Шампионската лига.