Реал Мадрид - Барселона

Реал Мадрид спечели Ел Класико с 2:0

Реал Мадрид победи Барселона с 2:0 в Ел Класико и се върна на върха в класирането. Белия балет има точка повече от Барса – 56 срещу 55. И двата гола паднаха след почивката, когато тимът на Зинедин Зидан игра осезаемо по-добре. Винисиус вкара за 1:0 в 71-ата минута, в добавеното време резервата Мариано направи 2:0.

Барселона записа две поредни сухи дербита. Последният такъв случай бе през 1974 и 1975-а. Лионел Меси пък остава без гол във визита в седем поредни срещи. Това не се е случвало от март 2007-а насам.

През първото полувреме каталунците играха доста добре. Те отправиха и три точни удара, но Куртоа спаси. Ключова бе намесата му и в началото на втората част срещу Брайтвайт.

Винисиус подобро постижение на Меси

После Реал Мадрид вдигна темпото и притисна съперника. Напълно заслужено столичани стигнаха и до гол. Тони Кроос изведе Винисиус отляво, той влезе в наказателното поле и стреля. Топката се удари в Пике и преодоля Тер Стеген за 1:0. на 19 години и 233 дни той стана най-младият голмайстор в Ел Класико този век. Предишният рекордьор бе Лионел Меси с хеттрика си през март 2007.

До края Барса натисна, но неуспешно. А във втората минута на добавеното време Мариано вкара за 2:0. Той изпревари Умтити отдясно, след което прокара топката през Тер Стеген. При това в първия си мач за сезона.