Реал Мадрид - Валядолид

Реал Мадрид се издъни на „Бернабеу” – ВИДЕО

Реал Мадрид завърши само 1:1 срещу Валядолид в среща от втория кръг на Ла Лига. Белия балет поведе чрез Карим Бензема (82), но малко след това Серхи Гуардиола (88) изравни.

Кралския клуб може много повече да съжалява за изпуснатите точки. Футболистите на Зинедин Зидан отправиха множество удари към вратата на Жорди Масип, но повечето бяха неточни. Все пак голът дойде осем минути преди края. Бензема получи пас от Варан и от границата на наказателното поле прати топката в долния ляв ъгъл. Попадението бе под № 150 за Бензема в испанския елит.

Малко по-късно обаче Гуардиола изравни. Той бе изпуснат от защитата на Реал и намерен с пас от Оскар Плано. Нападателят успя да промуши топката между краката на излизащия Куртоа и открадна точката за гостите.

Йович дебюра за Реал Мадрид

Официален дебют за столичани направи Лука Йович. Той се появи като смяна в 68-та минута, а малко по-късно нацели гредата. За Кралския клуб играха и Хамес Родригес и Гарет Бейл. Родригес записа мач за белите след прекъсване от 826 дни.