Реал Мадрид - Осасуна

Реал Мадрид излезе първи в Испания – ВИДЕО

Реал Мадрид се изкачи на върха в класирането на Ла Лига. Това се случи след успех над непобедения до момента Осасуна с 2:0 в мач от шестия кръг. Така тимът на Зинедин Зидан събра 14 точки.

Винисиус Жуниор откри резултата на „Сантяго Бернабеу“ в полза на домакините 36-та минута. Това бе първото му попадение през сезона. В 72-та минута Родриго оформи крайното 2:0 в полза на Кралския клуб. Зидан бе дал почивка на някои от титулярите, включително Гарет Бейл.

Атлетико Мадрид спечели срещу Майорка

В друг мач от междинния кръг Атлетико Мадрид победи Майорка с 2:0 като гост. Попаденията вкараха Диего Коста и Жоао Феликс. Атлетико заема втора позиция в подреждането, с точка по-малко от градския си съперник.

Реал Мадрид и Атлетико играят един срещу друг в неделя.

Последният спря лидера

И двата тима се възползваха от издънката на досегашния лидер Атлетик Билбао. Баските стигнаха само до 1:1 срещу последния Леганес.