Реал Сосиедад - Реал Мадрид
Снимка: twitter.com/realmadriden

Реал Мадрид победи, Бензема се контузи

Реал Мадрид продължи отличната си серия в Ла Лига и спечели с 2:0 визитата си на Реал Сосиедад. Белия балет постигна шеста поредна победа и четвърта като гост. Реал Сосиедад пък записа второ поредно поражение след 0:1 от Еспаньол преди седмицата. Така баските паднаха от второ на пето място в класирането. Втори се изкачи Севиля, който надви Виляреал с 1:0. Реал Мадрид има 39 точки, Севиля – 31 и мач по-малко.

Реал Мадрид е непобеден от началото на октомври – седем победи и равенство. Точни за столичани снощи бяха Винисиус Жуниор в 47-ата и Лука Йович в 57-ата минута. Йович се разписа за първи път през сезона.

Голмайсторът Карим Бензема обаче получи травма и беше сменен още в 17-ата минута. Той най-вероятно няма да играе поне седмица. „Важно е да продължаваме по този начин, в момента играем добре. Колкото до Карим – той имаше болка още в началото на мача, затова решихме да го извадим и да не рискуваме. Ще видим как ще се чувства в следващите дни. Не мисля, че ще бъде готов да играе във вторник“, коментира треньорът Карло Анчелоти.

Следващата неделя е и дербито с Атлетико Мадрид. Снощи дюшекчиите паднаха с 1:2 от Майорка на свой терен. Така Атлетико остана четвърти с 29 точки.