Реал Мадрид - Еспаньол

Зеленият Реал Мадрид се справи с Еспаньол – ВИДЕО

Реал Мадрид дръпна с три точки на върха на класирането в Ла Лига, след като победи Еспаньол с 2:0 в мач от 16-ия кръг. Успехът на столичани бе доста лесен. Тимът на Зинедин Зидан имаше 18 удара, включително осем точни.

Мачът бе исторически, защото Белия балет игра в зелено. Това се случва за първи път на „Сантяго Бернабеу“. Причината – подкрепа в борбата с климатичните промени.

С основна заслуга за успеха на Кралския клуб бе френският легион в тима. В 37-та минута Рафаел Варан откри резултата след асистенция на Карим Бензема. Десет минути преди края на редовното време самият Бензема оформи крайното 2:0. Преди това Винисиус, Кроос и Валверде изпуснаха отлични положения.

В 83-та минута Реал остана с човек по-малко след втори жълт картон за Ферлан Менди. Това обаче не им попречи да стигнат до 10-ия си успех от началото на сезона. Барселона може да застигне големия си съперник, ако тази вече спечели домакинството си на Майорка.

Еспаньол остава в тежка позиция, като заема предпоследното място в класирането. Каталунците са на пет точки от спасителната зона.