Реал Мадрид - Селта

Реал Мадрид победи Селта и излезе първи – ВИДЕО

Реал Мадрид поведе в класирането на Ла Лига, след като победи Селта с 2:0 в 17-я кръг. Кралския клуб събра 36 точки, една повече от Атлетико Мадрид. Тимът на Диего Симеоне обаче изиграл три мача по-малко. По-късно днес Атлетико гостува на Алавес и може да се върне на върха.

На игрището „Алфредо ди Стефано“ домакините започнаха ударно и поведоха в резултата още в шестата минута. Лукас Васкес се разписа след подаване на Марко Асенсио. Малко преди това Селта можеше да вкара, но топката беше изчистена от защитник. Голът на Васкес обаче остана единственият точен удар през първото полувреме.

Няколко минути след почивката Асенсио и Васкес си размениха ролите – и Асенсио вкара за 2:0. Това беше първо негово попадение за Реал през сезона. Селта преследваше седми пореден мач без загуба, но загуби заради травма голмайстора на Ла Лига Яго Аспас и нямаше сили да отговори, като успя да отправи само един точен удар във вратата на Тибо Куртоа.