Хетафе - Реал Мадрид
Снимка: twitter.com/GetafeCF

Реал Мадрид падна от Хетафе в първия си мач за 2022-а

Реал Мадрид започна 2022-а година със загуба с 0:1 от Хетафе. Кралския клуб завърши миналата година със серия от 11 срещи без поражение. Загубата е едва втора за тима на Карло Анчелоти от началото на сезона.

Хетафе записа втора поредна победа и шести мач без поражение след смяната на треньора. Единственият гол в столичното дерби вкара Енес Юнал. Той се разписа в 9-ата минута. Успехът е първи като домакин за Хетафе в дербито от 2012-а насам.

Юнал вкара след груба грешка на защитата на гостите. След 20-ата минута Реал изравни играта, като Лука Модрич удари греда. След почивката Белия балет доминираше изцяло. Давид Сориа обаче направи силен мач и извади удари на Каземиро, Бензема и Иско.

Реал остава начело в таблицата с 46 точки – осем повече от Севиля. Андалусийци обаче са с два мача по-малко.

В друго столично дерби днес Атлетико Мадрид надви Райо Валекано с 2:0. Така дюшекчиите изпревариха Райо в класирането. Тимът на Чоло Симеоне има 32 точки, Райо Валекано остава с 30. И двата гола за Атлетико вкара Анхел Кореа. Така дюшекчиите сложиха край на серия от четири поредни загуби в Ла Лига. Райо Валекано пък удължи серията си без победа навън на шест срещи. В този период тимът има пет загуби и реми с Валенсия.