Реал Мадрид
Снимка: twitter.com/realmadriden

Реал Мадрид отново е на европейския връх

Реал Мадрид спечели Шампионската лига, след като победи Ливърпул. Кралския клуб спечели с 1:0 финала в Париж. Голът вкара Винисиус Жуниор в 59-ата минута.

Титлата на Европа е 14-ата за Белия балет. А освен това тимът направи и дубъл, спечелвайки първото място в Ла Лига. Реал Мадрид печели за седми път от 2000 г. насам. Освен това клубът спечели осми пореден финал. За втори пореден път Белия балет побеждава Ливърпул – както стана и през 2018 г.

Ливърпул имаше девет точки удара, но не успя да реализира. Заслугата за това беше на Тибо Куртоа, направил няколко великолепни спасявания. През първото полувреме той спря Мане, като отби удара му в гредата и след това улови топката. След почивката Куртоа на два пъти отчая Салах.

Финалът в Париж започна с 36 минути закъснение. Пред „Стад де Франс“ имаше хиляди фенове, които бяха забавени с влизането на стадиона.