Реал - Байерн

Реал Мадрид отново е на финал в Шампионската лига – СНИМКИ

Реал Мадрид се класира за трета поредна година на финала в Шампионската лига. Кралския клуб направи 2:2 в реванша с Байерн Мюнхен и след успеха си с 2:1 в първия мач продължава напред с общ резултат 4:3. Така Белия балет може да стане първият отбор след баварците, стъпил три пъти поред на европейския връх. Байерн го направи в средата на 70-те.

Юп Хайнкес този път няма да напусне Байерн с требъл. Зидан обаче може да пак да стъпи на върха

Реал Мадрид направи три промени в тима, с който започна в Мюнхен. Бензема, Асенсио и Ковачич започнаха вместо Иско, Дани Карвахал и Каземиро. Юп Хайнкес направи четири промени в своя тим. Тиаго, Зюле, Толисо и Алаба бяха титуляри на местата на Робен, Боатенг, Хави Мартинес и Рафиня.

Гол още в третата минута

Баварците откриха още в третата минута при втората си атака. Мюлер центрира отдясно, Рамос и Варан не се ориентираха добре и топката стигна до Кимих, който се разписа за 0:1.

Бензема празнува, след като е изравнил

Отговорът на Реал не закъсня и само осем минути по-късно паритетът бе възстановен – 1:1. Ковачич изведе Марсело отляво, той центрира и качи топката на главата на Бензема на задната греда. А нападателят не пропусна.

Улрайх спира подаване на Кроос

До края на първата част и двата тима имаха положения, но не стигнаха до нов гол. Най-чистият шанс за Байерн изпусна Хамес Родригес, който от няколко метра прати топката над гредата. След това Улрайх извади опасен удар на Роналдо, а в добавеното време Марсело игра с ръка в наказателното поле, но дузпа не бе отсъдена.

Кошмарната грешка на Улрайх

Второто полувреме започна с грешка на Свен Улрайх, която ще го преследва до края на кариерата му. 21 секунди след началото Толисо върна топката към вратаря, който първо замръзна като заек пред силни фарове, а след това опита да отиграе, но не уцели топката. Бензема дебнеше и я прати в мрежата за 2:1. После Роналдо имаше отличен шанс да направи 3:1, но го пропусна.

Хамес не празнува след гола си за 2:2 срещу вече бившия си клуб

Байерн обаче се отърси от шока и натисна здраво европейския шампион. И изравни в 63-а минута. Зюле намери Хамес в наказателното поле, Навас спаси, но колумбиецът реагира най-бързо при добавката и вкара за 2:2. До края Байерн натисна, но не стигна до трети гол.

Финалът е на 26 май в Киев

Финалът в Шампионската лига е в Киев на 26 май. Съперникът на Реал ще бъде определен във втория полуфинал, в който Рома приема Ливърпул. Английският тим има аванс от три гола след първия двубой.

16-и финал за Реал

Финалът е 16-и в историята на клуба. И четвърти в последните пет сезона. Реал има и 12 титли на Европа досега.