Реал Мадрид
Снимка: twitter.com/realmadriden

Реал Мадрид обърна Севиля от 0:2 до 3:2

Реал Мадрид направи изумително второ полувреме в Севиля в 32-ия кръг на Ла Лига. Белия балет падаше с 0:2, но обърна домакините до 3:2. Това беше най-сложният оставащ мач на Кралския клуб до края на сезона.

През първото полувреме Иван Ракитич и Ерик Ламела бяха точни за андалусийците. Това останаха и единствените точни удари за Севиля. После Родриго върна един гол за 1:2. Начо Фернандес в 82-ата минута изравни. А Карим Бензема се разписа в добавеното време за 2:3 в полза на Реал. Бензема има шест гола в последните четири мача във всички турнири.

Тимът на Карло Анчелоти събра 75 точки – 15 повече от втория Барселона. Севиля остава на трета позиция с 60 точки. Барса все пак има два мача по-малко, но до края остават едва шест кръга.