Бетис - Реал Мадрид

Реал Мадрид обърна Бетис за първата си победа – ВИДЕО

Реал Мадрид постигна първа победа от началото на сезона в Ла Лига. Шампионът на Испания спечели трудно гостуването си на Бетис с 3:2. В първия кръг тимът на Зинедин Зидан направи 0:0 в Сан Себастиан.

Федерико Валверде изведе Кралския клуб напред в резултата. После обаче андалусийци обърнаха развоя на събитията с две бързи попадения, реализирани от Айса Манди и Уилям Карвальо. Те се разписаха в 35-ата и 37-ата минута.

В началото на втоарта част Емерсон си отбеляза автогол за 2:2. 20-тина минути по-късно той беше изгонен за втори жълт картон. Гостите се възползваха от численото си преимущество и стигнаха до победата след точно изпълнена дузпа на капитана Серхио Рамос. Той се разписа в 17-и пореден сезон. Преди него това са правили още само двама играчи – Агустин Гайнса (19 сезона) и Карлос Алонсо (17).

Решението за дузпата в полза на Реал Мадрид беше доста спорно. Повторенията показаха, че Марк Бартра, който игра с ръка, беше бутнат от Борха Майорал.

Бетис отстъпи за първи път след двете си чисти победи досега. Това беше и първо поражение за треньора Мануел Пелегрини.