Реал Мадрид мина и през Селта – ВИДЕО

Реал Мадрид победи Селта с 4:2 като гост в последния неделен двубой от 12-и кръг на Примера. Това бе четвърти пореден успех във всички турнири за Кралския клуб след уволнението на Юлен Лотепеги. Така тимът, воден все още временно от Сантяго Солари, вече е на четири точки от лидера Барселона.

През първото полувреме падна само един гол. Модрич изведе отлично Бензема, а той се разписа за 0:1. Това се случи в 23-а минута. Малко по-рано галисийците удариха греда след корнер.

Реал трепери, но удържа

След почивката шут на Бензема се отби в гредата и защитника Густаво Кабрал и мина голлинията – 0:2. Капитанът на Селта Уго Майо върна едно попадение в 61-а минута и тогава започнаха проблемите за столичани. Те обаче удържаха и десет минути преди края сложиха точка на спора – Серхио Рамос вкара дузпа за 1:3.

Селта - Реал
Бейл опитва да спре Майо

Кабрал бе изгонен в 87-а минута, за да завърши кошмарната си вечер. В добавеното време първо Дани Себайос, а след това Браис Мендес вкараха по един гол за крайното 2:4.

Последен мач на Солари в тази роля

Това бе последният мач на Санти Солари като временен треньор. Правилата на Примера гласят, че един треньор може да е временен само 14 дни. Този срок изтича днес. Очаква се 42-годишният аржентинец да бъде назначен за постоянно днес.