Реал Мадрид - Манчестър Сити
Снимка: twitter.com/realmadriden

Реал Мадрид изхвърли Сити с невероятен обрат

Реал Мадрид направи исторически обрат срещу Манчестър Сити, за да се класира за финала в Шампионската лига. Кралският клуб победи Сити с 3:1 след продължения и изхвърли английския първенец с общ резултат 6:5.

На финала в Париж тимът на Карло Анчелоти ще се изправи срещу Ливърпул. Мачът за трофея е на 28 май на „Стад де Франс“. Това ще е повторение на сблъсъка от 2018 г., спечелен от Реал с 3:1. Мачът винаги ще бъде помнен и със сблъсъка между Серхио Рамос и Мохамед Салах, при който Салах напусна контузен още през първото полувреме.

Манчестър Сити игра много силно през почти целия мач. Тимът на Хосеп Гуардиола повече чрез Рияд Марез в 73-ата минута. Това беше негов седми гол в турнира през този сезон, с което той постави нов клубен рекорд. В края резервата Джак Грилийш имаше два шанса да направи 0:2, но ги пропусна.

Реал пък нямаше точен удар във вратата в първите 89 минути. После реферът вдигна шест минути добавено време и всичко се обърна. Родриго изравни за 1:1, а минута по-късно отново той вкара за 2:1. Така общият резултат от двата мача стана 5:5. Родриго пък стана четвъртият играч в историята на турнира с две попадения след 90-ата минута.

Стигна се до продължения, в които Белия балет вкара нов бърз гол. Разписа се Карим Бензема от дузпа – 3:2 в 95-ата минута. Обърканият тим на Сити не успя да отговори на този удар. И то въпреки че домакините се прибраха в защита. Те обаче играха много умно и без паника и си осигуриха още един финал. Фоудън беше най-близо до изравняване, но Куртоа спаси.