Реал Мадрид
Снимка: twitter.com/realmadriden

Реал Мадрид дръпна с 10 точки в Ла Лига

Реал Мадрид дръпна с 10 точки аванс на върха на Ла Лига след комфортна победа в Майорка. Белия балет спечели с 3:0, като всички голове паднаха след почивката.

Винисиус Жуниор откри в 55-ата минута след асистенция на Карим Бензема. После самият Бензема се разписа на два пъти – в 77-ата и в 82-ата минута. Първият му гол беше от дузпа, вторият – след пас на Марсело. Бензема събра 32 попадения във всички турнири този сезон. Така той изравни най-доброто си постижение за Реал Мадрид – 32 гола през сезона 2011/12.

Майорка имаше отлична възможност да поведе през първото полувреме. Ударът на Пабло Мафео обаче се отби в гредата.

Кралския клуб има 10 точки аванс пред Севиля (66 срещу 56), като до края остават 10 кръга. Барселона е на трето място с 51 точки, колкото има и четвъртият Атлетико Мадрид. В неделя Реал приема Барселона на „Бернабеу“ в Ел Класико.