Реал Мадрид
Снимка: twitter.com/realmadriden

Реал Мадрид би Елче и се върна на върха

Реал Мадрид победи Елче с 2:1 и се върна на върха в Ла Лига. С успеха Кралския клуб събра 24 точки, колкото има и Реал Сосиедад. Столичани обаче са с по-добра голова разлика. Реал Сосиедад може да си върне първото място в неделя. Тогава е баското дерби с Атлетик Билбао.

Реал Мадрид беше без звездата си Карим Бензема, получил почивка. В 18-ата минута Родриго получи контузия и беше сменен от Марко Асенсио. Четири минути по-късно столичани поведоха – Винисиус Жуниор беше изведен от Мариано Диас и се разписа за 0:1. Лукас Перес на два пъти пропусна да изравни до края на първото полувреме.

В 62-ата минута домакините останаха с десет души, след като Раул Гути беше изгонен. Десет минути по-късно Винисиус вкара гола на успокоението за тима на Карло Анчелоти. Малко преди края обаче Пере Мия се възползва от грешка на Тони Кроос и Каземиро и се разписа за 1:2. Елче имаше шанс да изравни в добавеното време, но Педро Бигас го пропусна.