Реал Мадрид

Реал Мадрид аут от Купата на Краля (СНИМКИ, ВИДЕО)

Европейският клубен шампион Реал Мадрид приключи участието си в турнира за Купата на Краля на Испания. След изненадващата загуба с 1:2 на „Сантяго Бернабеу” в първия четвъртфинален сблъсък със Селта, вчера „белите” стигнаха само до равенство 2:2 на „Балаидос” и така се простиха с надеждите да триумфират в турнира.

Срещата започна с очакван натиск за гостите, които опитаха да реализират ранно попадение. Първата добра възможност дойде в 5-ата минута, когато Иско стреля опасно от границата на наказателното поле, но стражът на Селта се намеси и изби топката.

В 26-ата минута Кристиано Роналдо пропусна златен шанс да се разпише, след като на два пъти уцели гредата. Иско центрира отлично към португалеца, който стреля с глава, но след намеса на Серхио, топката се удари в напречната греда. За късмет на Роналдо коженото кълбо отново се върна при него, но на метър от опразнената врата „седмицата” на Реал направи непростим пропуск, стреляйки в левия страничен стълб.

Малко по-късно шанс за гол имаше и Серхио Рамос, който стреля с глава, но ударът му бе уловен от стража на домакините.

Селта откри резултата в 44-ата минута, след като Данило и в този мач си отбеляза нелеп автогол, след като топката рикошира в крака му и влетя във вратата на Касийя.

Все пак в 62-ата Кралския клуб възстанови равенството чрез Роналдо, който се разписа по блестящ начин от пряк свободен удар.

Реал Мадрид

Пет минути преди края Даниел Вас попари надеждите на гостите, реализирайки втори гол за домакините с удар от границата на наказателното поле.

Крайното 2:2 оформи резервата Лукас Васкес, който се разписа с глава в последната минута на редовното време.

В другия мач от вчера Ейбар и Атлетико Мадрид също завършиха наравно 2:2, като напред в турнира продължават „дюшекчиите” след успеха с 3:0 в първия мач.