Реал Мадрид
Снимка: twitter.com/realmadriden

Реал Мадрид се измъчи за 1:0 над Бетис

Реал Мадрид успя да измъкне победа като гост на Бетис в мач от третия кръг на Ла Лига. Столичани спечелиха с 1:0 след гол на Дани Карвахал в 61-вата минута. Попадението е първо за него от 30 ноември 2019-а насам.

За Реал победата е втора от началото на сезона. Тимът на Карло Анчелоти има 7 точки и споделя върха на класирането със Севиля, Валенсия и Майорка.

Въпреки че Белия балет беше по-активният отбор, домакините се бранеха добре. До почивката Бетис неутрализира своя противник и нямаше чисти възможности за гол.
През втората част гостите заиграха по-бързо и това даде резултат. В 53-тата минута Карим Бензема вкара, но голът не бе зачетен заради нарушение. По-малко от десет минути по-късно френският национал центрира към Дани Карвахал, който вкара за 0:1. Асистенцията е трета за него през сезона.
Мачът беше под номер 562 за Бензема за Кралския клуб. Той е вече девети във вечната ранглиста по този показател.